۲۰ ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می سازد:

20 ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می کند:
مقالات آموزشی

۲۰ ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می سازد:

یادگیری گرفتن عکس های عالی چیزی بیشتر از یادگیری استفاده از دوربین شماست، اگرچه این بخش مهمی از آن است. اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و ترفندهای عکاسی استادان را بیاموزید، در ادامه بخوانید تا ۲۰ نکته آسان ما را بدانید:

۱. حالت اولویت دیافراگم یا تنظیم “A” را فعال کنید.
این به شما کمک می کند حتی اگر پس زمینه فوکوس نشده باشد، عکس های پرتره با ظاهری حرفه ای بگیرید. استفاده از تنظیم “A” به شما کمک می کند عمق میدان را کنترل کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیمات اعداد کمتر در واقع دیافراگم های بازتری را ارائه می دهند و عمق میدان را در یک عکس کاهش می دهند. هرچه تنظیمات شما کمتر باشد پس زمینه شما تارتر است اما سوژه شما فوکوس بیشتری دارد.

 

۲. هنگام عکاسی در شب از ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کنید.
این نکته مخصوصاً برای عکاسی از مناظر شهری مفید است. گرفتن یک عکس عالی با بهترین نور نیز مربوط به زمان بندی است. استفاده از خوانش سنج نقطه ای به شما کمک می کند تا تعیین کنید که نور طبیعی چه زمانی در اوج خود است و چگونه نور مصنوعی را برای افزایش اثر کلی تنظیم کنید.

 

۳. از بهترین برنامه ها استفاده کنید.
عکاسان حرفه‌ای سال‌ها بدون برنامه‌ها به خوبی کار کرده‌اند، اما اکنون که ابزارهایی در دسترس هستند که می‌توانند به شما در بهبود عکس‌هایتان کمک کنند، می‌توانید آن‌ها را نیز برای خود به کار ببرید.

حتی اگر از تلفن خود برای گرفتن این عکس‌ها استفاده می‌کنید، برنامه‌هایی در دسترس هستند که به شما کمک می‌کنند تا تصاویر خود را تنظیم و بهبود بخشید. ممکن است همان جلوه ای را که با یک دوربین با کیفیت حرفه ای دریافت می کنید نداشته باشید، اما ترفندهای جدید عکاسی را یاد می گیرید و می توانید از ویژگی دوربین گوشی خود نهایت استفاده را ببرید.

 

۴. استفاده از burst mode (حالت پی در پی) را در نظر بگیرید
احتمالاً burst mode را به عنوان یک اشتباه تجربه کرده اید، اما در واقع می توانید از آن به طور عمدی استفاده کنید و در نهایت عکس های عالی بگیرید. آنها پشت سر هم گرفته می شوند و از بین همه عکس ها، یکی از آنها احتمالا شاهکار است.

ترفند عکاسی

۵. ترفندهای پانوراما
این یک ترفند دیگر برای دوربین گوشی شماست. اگر از تنظیمات عکاسی پانوراما استفاده می‌کنید و می‌خواهید کمی بدوید تا در هر یک از عکس‌هایی که دوربینتان می‌گیرد، قرار بگیرید، می‌توانید سوژه خود را بیش از یک بار در کادر فشار دهید.

۶. جهت و زاویه عکس های پانورامای خود را تغییر دهید
با ضربه زدن روی فلش می توانید جهت حرکت را تغییر دهید. این بدان معنی است که می توان پانورامای عمودی و همچنین پانورامای افقی استاندارد را دریافت کرد.

۷. عکس جامپر
آیا تا به حال شده که بخواهید از شخصی در حال پریدن عکس بگیرید اما مطمئن نبودید که چگونه از آن عکس بگیرید؟ زیر سوژه خود پایین بیایید و از حالت پشت سر هم برای ثبت هر میلی ثانیه پرش استفاده کنید.

۸. بهترین عکس های طلوع و غروب خورشید را بگیرید
استفاده از برنامه‌ای که به شما کمک می‌کند بهترین مکان را پیدا کنید و موقعیت خورشید و ماه را ارزیابی کنید، به این معنی است که بهترین عکس‌های ممکن را در سحر و غروب می‌گیرید.

۹. نادیده گرفتن منظره یاب
اگر می خواهید بهترین عکس های صریح را داشته باشید، به منظره یاب خود توجه نکنید. این یکی از ساده ترین ترفندهای عکاسی است که تا به حال استفاده کرده اید. هنگام انجام این کار می‌خواهید عکس‌های بیشتری بگیرید، اما در زمان صرفه‌جویی می‌کنید و احتمالاً لحظاتی را ثبت می‌کنید که هرگز انتظار نداشتید.

ترفند عکاسی

۱۰. فیلترهای ماکرو دوست شما هستند
اگر یک لنز ماکرو از بودجه شما خارج است، یک فیلتر ماکرو ارزان می تواند به شما کمک کند به جای آن به جلوه ای که می خواهید برسید.

۱۱. عکس های Golden Hour با نور پس زمینه بهینه هستند.

اگر چیزی در مورد عکاسی می دانید، در مورد ساعت طلایی نیز می دانید. از آن به نفع خود استفاده کنید. با استفاده از این نور منتشر شده از پشت سوژه، درخششی ملایم و گرم دریافت خواهید کرد.

۱۲. یک فضای آرام برای Candid Shot ایجاد کنید.
اگر افراد سوژه شما هستند و می خواهید عکس هایی طبیعی و صریح داشته باشید، برای دریافت بهترین نتایج، سوژه‌ها را در حال صحبت کردن و شاید حتی خندیدن قرار دهید.

این ترفندی است که به ویژه هنگام عکاسی از بچه‌های کوچک خوب عمل می‌کند، اما برای بزرگسالان نیز فوق‌العاده مفید است.

۱۳. عکس های با نوردهی بیش از حد را در تنظیمات نور کم بگیرید.
استفاده از ویژگی های جبران نوردهی در دوربین به شما امکان می دهد عکس را بیش از حد نوردهی کنید و نتیجه نهایی بهتری بگیرید. اکثر دوربین‌های DSLR سه توقف منفی سه تا مثبت را در مرحله سوم مجاز می‌کنند، بنابراین آزمایش کنید و ببینید چه نتیجه ای می‌توانید به دست آورید.

۱۴. از نوردهی خواندن از آسمان برای یک عکس سیلوئت عالی استفاده کنید
سوژه خود را در مقابل منبع نور خود قرار دهید و فلاش دوربین خود را خاموش کنید. آن را روی اندازه گیری نقطه ای تنظیم کنید و آن را به سمت روشن ترین قسمت آسمان، اما دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.

20 ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می کند:

۱۵. از ماه مانند یک حرفه ای عکس بگیرید
اگر می‌خواهید یک عکس عالی از ماه یا تصاویر تنظیم شده روی مهتاب داشته باشید، از حالت لامپ در دوربین خود استفاده کنید. طولانی‌ترین نوردهی ممکن را به شما می‌دهد و عکس‌های گرفته شده در بیشتر تاریکی را بهبود می‌بخشد.

۱۶. سرعت شاتر دوربین را کاهش دهید و از فیلترهای چگالی خنثی برای جلوه “رویایی” استفاده کنید
استفاده از فیلتر ND کنترل بیشتری بر روی تصویر به شما می دهد. شما می توانید از سوژه های متحرک سریعتر عکس بگیرید و نتیجه نهایی آرام و ابریشمی باشد. این ترفند برای عکاسی از ابرهای متحرک یا آب جاری عالی است.

۱۷. برای ایجاد حس حرکت، سرعت شاتر و حرکت را کاهش دهید
اگر با سوژه در حال حرکت عکس می گیرید، سرعت شاتر پایین – حدود دو پله کمتر از حد مورد نیاز – با تکنیک پنینگ به شما جلوه ای را می دهد که می خواهید.

۱۸. با تجهیزات خود مانند هر چیزی که دوست دارید رفتار کنید
برای گرفتن عکس های عالی به تجهیزات گران قیمت زیادی نیاز ندارید. اما هر کاری که روی آن سرمایه گذاری می کنید، مطمئن شوید که با دقت با آن رفتار می کنید.

۱۹. از تقدم دیافراگم و عمق میدان برای عکس های معماری دراماتیک استفاده کنید
اگر سه پایه ندارید، دوربین خود را روی تقدم دیافراگم قرار دهید و دیافراگم کوچکتری را انتخاب کنید. این به شما عمق میدان عمیق تری می دهد و تصویر نهایی را واضح می کند.

۲۰. تمرین کنید
بدیهی به نظر می رسد، اما بهترین ترفند برای بهبود مهارت های عکاسی، تمرین آنهاست. همه عکاسان بزرگ به این شکل متولد نشده اند. آنها به طور طبیعی چشم بسیار خوبی داشتند، بله، اما برای یادگیری هنر خود نیز زمان صرف کردند. شما هم می توانید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

starlink
مقالات آموزشی
Starlink چیست و چگونه کار میکند؟

Starlink چیست و چگونه کار میکند؟ استارلینک روی یک فناوری خدمات اینترنت کار میکند.یک سیستم ماهواره ای میباشد که به جای استفاده از فناوری کابل ، مثل فیبر نوری ،برای انتقال داده های اینترنتی از سیگنال های رادیویی از طریق خلاء فضا استفاده میکند. ایستگاه‌های زمینی سیگنال‌هایی را به ماهواره‌ها …

ui ux
تجربه کاربری
UI UX چیست؟

UI  و UX  چیست ؟   UI  مخفف عبارت User Interface و به معنی رابط کاربری و UX مخفف عبارت User Experience و به معنی تجربه کاربری هست. این دو مفهوم در روند طراحی اصولی یک محصول کارامد مورد استفاده قرار میگیرند و با هم تعامل زیادی دارند اما در …

هاست ربات تلگرام
مقالات آموزشی
 هاست ربات تلگرام

 هاست ربات تلگرام قبل از اینکه به ویژگی ها و کاربرد هاست ربات تلگرام بپردازیم باید ببینیم اصلا چرا به همچین هاستی نیاز هست همانطور که میدانیم یکی از متداول ترین شبکه های مجازی که علیرغم اینکه در کشور ما فیلتر می شود همچنان محبوبیت دارد ، تلگرام است . …