آپاچی Apache

آپاچی Apache
علوم کامپیوتر و الگوریتم

آپاچی Apache: آپاچی پرکاربردترین نرم افزار وب سرور است و بر روی ۶۷ درصد از وب سایت های دنیا اجرا می شود. Apache که توسط بنیاد نرم افزار Apache توسعه و نگهداری می شود، نرم افزار منبع باز است و به صورت رایگان در دسترس است.

سریع، قابل اعتماد و امن است. و آپاچی را می توان با استفاده از افزونه ها و ماژول ها برای رفع نیازهای بسیاری از محیط های مختلف سفارشی کرد.

اکثر ارائه دهندگان هاست وردپرس از آپاچی به عنوان نرم افزار وب سرور خود استفاده می کنند. با این حال، وردپرس می تواند بر روی سایر نرم افزارهای وب سرور نیز اجرا شود.

یک وب سرور چیست؟

وب سرور نرم افزاری است که توسط ارائه دهنده میزبانی وب سایت شما اجرا می شود تا بازدیدکنندگان بتوانند صفحات وب سایت شما را مشاهده کنند. بسیاری از ارائه دهندگان هاست وردپرس از آپاچی استفاده می کنند.

این نرم افزار نقش مشابهی را با میزبان رستوران ایفا می کند. وقتی به یک رستوران می رسید، میزبان به شما خوشامد می گوید، اطلاعات رزرو شما را بررسی می کند و شما را به میزتان می برد. به روشی مشابه، وب سرور صفحه وب مورد درخواست شما را بررسی می کند.

یک وب سرور کارهای بیشتری انجام می دهد. همچنین هنگامی که صفحه را واکشی می کند و برای لذت تماشای شما از آن استفاده می کند مانند یک سرور رستوران عمل می کند.

و با برقراری ارتباط با وب‌سایت، رسیدگی به درخواست‌های شما و اطمینان از اینکه ماژول‌های دیگر آماده ارائه خدمات به شما هستند، نقش سرپرست رستوران را ایفا می‌کند.

در نهایت، یک وب سرور نیز مانند یک پیش خدمت رستوران که میزها را تمیز میکند، می باشد یعنی حافظه، کش و ماژول ها را پاک و آنها را برای بازدیدکنندگان جدید وب سایت نیز پاک می کند.

به طور خلاصه، وب سروری مانند آپاچی وظایف بسیاری را انجام می دهد:

  • درخواست شما برای دسترسی به یک صفحه وب را دریافت می کند.
  • چند بررسی امنیتی روی درخواست HTTP شما انجام می دهد و شما را به صفحه وب می برد.
  • ممکن است از سرور بخواهد که ماژول های اضافی را در حین تولید سند برای ارائه به شما اجرا کند.
  • سپس سندی را که درخواست کرده اید به شما ارائه می دهد.

آپاچی Apache

اجرای وب سرور آپاچی (apache) بر روی رایانه شما

اگر می خواهید وردپرس را به صورت محلی بر روی رایانه خود اجرا کنید، باید همان نرم افزاری را که ارائه دهنده هاست وردپرس خود اجرا می کنید، اجرا کنید. این شامل Apache (نرم افزار وب سرور)، MySQL (پایگاه داده) و PHP (زبان برنامه نویسی) می شود.

خوشبختانه، بسته‌های نرم‌افزاری مانند WAMP (برای ویندوز)، MAMP (برای مک)، LAMP (برای لینوکس) و XAMPP (کراس پلتفرم) نصب این نرم‌افزار را آسان می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

علوم کامپیوتر و الگوریتم
باگ (Bug)

باگ (Bug): در فناوری اطلاعات (IT) ، باگ (Bug) به یک خطا، عیب یا نقص در هر برنامه کامپیوتری یا یک سیستم سخت افزاری اشاره دارد. یک باگ نتایج غیرمنتظره ای ایجاد می کند یا باعث می شود یک سیستم رفتار غیر منتظره ای داشته باشد. به طور خلاصه، باگ …

کد QR
علوم کامپیوتر و الگوریتم
کد QR

کد QR چیست؟ کدهای QR بارکدهایی قابل اسکن هستند که داده ها را ذخیره می کنند. در حوزه بازاریابی، آنها معمولاً برای هدایت کاربران به صفحات فرود، وب سایت ها، نمایه های رسانه های اجتماعی یا کوپن های فروشگاه استفاده می شوند. به عنوان مثال، شخصی می تواند یک کد …

تفاوت بین هک و فیشینگ
علوم کامپیوتر و الگوریتم
تفاوت بین هک و فیشینگ

تفاوت بین هک و فیشینگ چیست؟ با بیش از ۳.۱ میلیارد ایمیل جعلی ارسال شده روزانه و صرف میلیون ها دلار برای بازیابی حملات سایبری، محافظت از مشتریان شما حیاتی است. با دیجیتالی شدن بیشتر دنیا، حوادث هک و فیشینگ رایج تر می شوند. روزانه میلیون ها نفر قربانی هکرها …