Starlink چیست و چگونه کار میکند؟

starlink
مقالات آموزشی

Starlink چیست و چگونه کار میکند؟

استارلینک روی یک فناوری خدمات اینترنت کار میکند.یک سیستم ماهواره ای میباشد که به جای استفاده از فناوری کابل ، مثل فیبر نوری ،برای انتقال داده های اینترنتی از سیگنال های رادیویی از طریق خلاء فضا استفاده میکند.

ایستگاه‌های زمینی سیگنال‌هایی را به ماهواره‌ها در مدار ارسال می‌کنند که به نوبه خود داده‌ها را به کاربران Starlink در زمین ارسال می‌کنند. هدف Starlink ایجاد یک شبکه اینترنت پر سرعت در فضا است که دسترسی به اینترنت را در زمین تسهیل می کند.

 

Starlink چیست و چگونه کار میکند؟

 

میزان سرعت استارلینک

 

براساس اعلام شرکت سازنده، سیستم اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس قادر است سرعت اینترنت ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه را به صورت تئوری به هر نقطه از کره زمین برساند. تنها چیزی که مشتری نیاز دارد یک منظره واضح از آسمان است.

این سرعت ماهواره استارلینک در حالی است که در کشور ما طبق آخرین گزارشات، ۲۸.۴۹ مگابیت‌برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱۰.۱۴ مگابیت‌ بر ثانیه است.

اینترنت ماهواره ای استارلینک برای سرویس دهی به هیچ منطقه ی جغرافیایی محدود نمیشود و یک شبکه ی اینترنت جهانی است.

سرعت انتقال داده ها بین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابایت در ثانیه خواهد بود و زمان تاخیر برای دریافت پاسخ ها نیز به حدود ۲۰ تا ۴۰ میلی ثانیه میرسد.

 

میزان سرعت استارلینک

 

آیا این سرویس در ایران قابل دسترسی است؟

 

این ماهواره ها در مدار زمین در حال گردش هستند.

هنوز مشخص نیست که پوشش اینترنت ماهواره ای استارلینک تا چه حد گسترده خواهد بود؛ اما ایلان ماسک در مصاحبه‌ای در WMC 2022 اعلام کرد که اینترنت استارلینک در آینده در تمام نقاط جهان به‌جز قطب شمال و قطب جنوب در دسترس خواهد بود؛ البته این سرویس اینترنت تنها در مناطقی قابل‌استفاده است که در آن‌ها منع قانونی وجود نداشته باشد، اجرای آزمایشی اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک از ماه اکتبر سال میلادی جاری به‌پایان می‌رسد و پس از آن به‌صورت رسمی عملیاتی می‌شود.

 

آیا این سرویس در ایران قابل دسترسی است؟

 

منابع:

tejaratnews

tasvirezendegi

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ui ux
تجربه کاربری
UI UX چیست؟

UI  و UX  چیست ؟   UI  مخفف عبارت User Interface و به معنی رابط کاربری و UX مخفف عبارت User Experience و به معنی تجربه کاربری هست. این دو مفهوم در روند طراحی اصولی یک محصول کارامد مورد استفاده قرار میگیرند و با هم تعامل زیادی دارند اما در …

هاست ربات تلگرام
مقالات آموزشی
 هاست ربات تلگرام

 هاست ربات تلگرام قبل از اینکه به ویژگی ها و کاربرد هاست ربات تلگرام بپردازیم باید ببینیم اصلا چرا به همچین هاستی نیاز هست همانطور که میدانیم یکی از متداول ترین شبکه های مجازی که علیرغم اینکه در کشور ما فیلتر می شود همچنان محبوبیت دارد ، تلگرام است . …

20 ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می کند:
مقالات آموزشی
۲۰ ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می سازد:

۲۰ ترفند ساده عکاسی که از شما استاد عکاسی می سازد: یادگیری گرفتن عکس های عالی چیزی بیشتر از یادگیری استفاده از دوربین شماست، اگرچه این بخش مهمی از آن است. اگر می‌خواهید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و ترفندهای عکاسی استادان را بیاموزید، در ادامه بخوانید تا ۲۰ نکته …