۱۰ کانال یوتیوب که شما را باهوش تر می کند!

10 کانال یوتیوب که شما را باهوش تر می کند
مقالات علمی
1

۱۰ کانال یوتیوب که شما را باهوش تر می کند: احتمالاً نیازی نیست تا به شما بگوییم که مدت زمان تماشای تلویزیون در طول همه‌گیری کرونا افزایش یافته است.سرویس‌های پخش و محتوای درخواستی بیشترین افزایش را در بینندگان دارند. بسیاری از ما این تغییرات را از نزدیک تجربه کردیم. و اکنون که محدودیت‌ها کاهش می‌یابند، دانشمندان فکر می‌کنند که ما هرگز به عادت‌های قدیمی خود باز نخواهیم گشت.

یوتیوب بسیار بزرگ است و مدتی است که وجود دارد. تنها در ژانویه ۲۰۲۲، بیش از ۱۴ میلیارد نفر از این وب سایت اشتراک گذاری ویدیو بازدید کردند. علاوه بر این، در حال حاضر ۳۸ میلیون کانال در یوتیوب وجود دارد که ۱۵ میلیون از آنها سازندگان خلاق ویدیوهای نو و تازه هستند. برخی از این یوتیوب‌برها حتی در جایگاه مربوطه خود به سوپراستار تبدیل شده‌اند – در این فرآیند میلیون‌ها بازدید و مشترک به دست آورده‌اند.

از یوتیوب‌برهای متمرکز بر فناوری گرفته تا پخش‌کننده‌های بازی، تقریباً یک ویدیو برای هر چیزی که به دنبال آن هستید وجود دارد. با این حال، جستجوی بهترین کانال های یوتیوب برای موضوعی که به دنبال آن هستید می تواند بسیار مشکل باشد. در این مقاله، ما ۱۰ مورد از بهترین کانال های یوتیوب را که باید در سال ۲۰۲۲ تماشا کنید، فهرست کرده ایم.

ما این فهرست را بر اساس افرادی که فکر می‌کردیم در سال ۲۰۲۱ نقش مؤثری داشتند و در سال ۲۰۲۲ حتی بزرگ‌تر خواهند بود، ایجاد کردیم. به خاطر داشته باشید که برخی از کانال‌هایی که در اینجا ذکر می‌کنیم همیشه ده‌ها میلیون مشترک ندارند، اما هنوز هم دارند. به همین ترتیب نقش برجسته ای در جایگاه خود دارند.

10 کانال یوتیوب که شما را باهوش تر می کند

  1. Minute Physics

آیا می خواهید همه چیزهایی که در مورد فیزیک باید بدانید را بیاموزید اما دامنه توجه زیادی ندارید؟ Minute Physics با ویدیوهایی که به ندرت بیش از چند دقیقه طول می‌کشند، علم را آسان می‌کند. این کانال به توضیح همه چیز از “آتش چیست؟” تا به کشف بوزون هیگز کمک می کند. اکنون لازم نیست وقتی دوستان خود درباره موضوعات علمی بحث می کنند احساس گمراهی کنید.

  1. Crash Course

این کانال که توسط دو برادر مسئول به نام های هنک و جان گرین، ساخته شده است، دوره های ویدیویی کوتاهی را در مورد هر چیزی از زیست شناسی گرفته تا ادبیات ارائه می دهد. با استفاده از تصاویر و انیمیشن‌ها، این ویدیوها می‌توانند به هرکسی درمورد هرچیزی اطلاعاتی بیاموزند – و حتی ممکن است به آن ها در قبولی در یک یا دو آزمون کمک کنند.

  1. Big Think

Big Think برخی از بزرگ‌ترین چهره‌های فلسفه، علم و سایر زمینه‌ها را جمع‌آوری می‌کند تا ایده‌های مهم آنها را در ویدیوهای کوتاه و قابل فهم مورد بحث قرار دهد. چه بخواهید صحبت های فیزیکدان میچیو کاکو در مورد بیگانگان را بشنوید یا نکاتی در مورد چگونگی بهبود سلامت روان خود بیاموزید، Big Think منبعی از دانش است.

  1. Easy Languages

اکثر دوره های زبان خسته کننده، فرمولی و غیر واقعی هستند. Easy Languages ​​برعکس است – هر ویدیو با استفاده از مکالمات واقعی با مردم در خیابان، واژگان، گرامر یا مفاهیم را در یک زبان به شما آموزش می دهد.

آنها تقریباً برای هر زبانی که فکرش را بکنید ویدیو دارند و مرتباً محتوای جدید اضافه می کنند. اگر در تلاش برای یادگیری زبان هستید، این یک منبع ضروری است.

  1. The Coding Train

در آینده، توانایی کدنویسی به اندازه دانستن نحوه خواندن بسیار مهم خواهد بود.اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه کدنویسی کنید، The Coding Train مکانی عالی برای شروع است.

ویدیوها با جزئیات، به راحتی قابل درک و حتی خنده دار هستند. چه بخواهید اصول اولیه را بیاموزید یا در حال بررسی موضوع پیشرفته تری مانند یادگیری ماشینی باشید، The Coding Train یک سری ویدیو برای شما دارد.

  1. Kurzgesagt

کانال‌های یوتیوب زیادی وجود دارند که ویدیوهای علمی متحرک و انیمیشنی می‌سازند، اما Kurzgesagt برخی از زیباترین‌ها را ایجاد می‌کند.

  1. Veritasium

Veritasium در مورد علم صحبت می کند. این کانال بیشتر روی موضوعات پیچیده تر تمرکز میکند و سوالاتی را که شما در مورد آنها فکر می کنید؛به بحث کردن می پردازد. همچنین، آنها هم در مورد اثبات (و گاهی اوقات رد) نظریه های علمی شناخته شده صحبت می کنند و به طور منظم آزمایش هایی را انجام می دهند.

برای مثال، درک مولر، مالک کانال، محتوایی ایجاد می‌کند که فناوری پشت توپ‌های بولینگ را توضیح می‌دهد، طعمه کلیکی واقعاً چقدر مؤثر است، آیا تلفن‌های همراه باعث تومور مغزی می‌شوند یا نه و بسیاری موارد دیگر مورد آزمایش و بررسی قرار می دهد.

او حتی با چهره‌های برجسته علم و فناوری مانند بیل گیتس صحبت می‌کرد و شرکت‌ها از او دعوت می‌کنند تا جدیدترین فناوری‌هایی که توسعه داده‌اند را آزمایش کند.

  1. The School of Life

مدرسه زندگی یک کانال یوتیوب و یک مدرسه واقعی است که به بزرگسالان انواع موضوعاتی را می آموزد که بسیاری از مدارس و والدین اغلب فراموش می کنند به فرزندان خود آموزش دهند، از جمله:

فلسفه,ادبیات,روان درمانی,روابط و خیلی بیشتر.

مدرسه زندگی متشکل از فیلسوفان، روانشناسان و نویسندگان است که ویدئوهای زیادی را منتشر می کند تا بتواند به ما کمک کند زندگی آرام تری داشته باشیم، درک بهتری از خود و دیگران داشته باشیم و اعتماد به نفس ما را در برخورد با مشکلاتمان افزایش دهیم.

  1. TED-Ed

TED یک سازمان غیرانتفاعی است که به گسترش ایده‌ها، معمولاً در قالب سخنرانی‌های کوتاه و قدرتمند (۱۸ دقیقه یا کمتر) اختصاص دارد. این یک جامعه بین‌المللی است که رویدادها و کنفرانس‌های مختلفی را در سراسر جهان سازماندهی می‌کند تا به مردم در مورد موضوعات مختلف، از مسائل روزمره گرفته تا پزشکی و مسائل جهانی – به بیش از ۱۰۰ زبان آموزش دهد. در ویدئوها، یک سخنران برای مخاطبانی سخنرانی می کند که به دقت گوش می دهند و یاد می گیرند که از منظری متفاوت به مسائل نگاه کنند. هدف TED این است که ایده های عالی را در دسترس قرار دهد و جرقه گفتگو را برانگیزد.

  1. Khan Academy

آکادمی خان یک منبع آموزشی رایگان با آموزش در مورد انواع موضوعات است. ماموریت آن ارائه آموزش در سطح جهانی برای هر کسی و در هر کجاست. من مطمئن هستم که ویدیوهای ریاضی آنها – در مورد جبر، آمار، جبر خطی و موارد دیگر – به شما کمک می کند تا کمکی رادریافت کنید که برای شما مناسب باشد.

کانال‌های YouTube می‌توانند مفیدتر از آنچه ما فکر می‌کنیم باشند. مردم سخت کار می کنند تا به ما فرصتی بدهند تا بهتر آماده شویم، مشاوره شویم و نوعی آموزش رایگان دریافت کنیم. اگر در چیزی متخصص هستید، قطعا باید به اشتراک گذاری آن با دنیا فکر کنید. شما هرگز نمی دانید چه تأثیری می تواند بر جهان، دانش آموزان یا مردم داشته باشد.

 

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 مکان خالی از سکنه
مقالات علمی
۶ مکان خالی از سکنه

۶ مکان خالی از سکنه این مکان ها انرژی خاصی دارند. ۱. پترا، اردن منطقه اطراف پترا از سال ۷۰۰۰ قبل از میلاد مسکونی بوده است، اما قدمت این ویرانه‌های سنگ‌تراش شده به پادشاهی نبطی در قرن اول بازمی‌گردد. عشایر بادیه نشین از دیرباز این دره را با ارواح معروف …

مقالات علمی
امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲

امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲ در این مقاله به بررسی بهترین پیام رسان ها جهت حفظ حریم خصوصی تان می پردازیم. یکی از تکنیک های بسیار مهم در این زمینه رمزنگاری END-TO-END است که فقط فرستنده و گیرنده می توانند به دیتا دسترسی داشته باشند.   Signal از …

معرفی زبان برنامه نویسی C++
برنامه نویسی
معرفی زبان برنامه نویسی C++

این زبان از خانواده C  میباشد و بسیار قدرتمند است. یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند.   تاریخچه زبان : استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C دارای کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. …