ربات انسان نمای سوفیا

ربات انسان نمای سوفیا
مقالات علمی

ربات انسان نمای سوفیا

سوفیا یک ربات انسان نمایی است که توسط شرکت هنگ کنگ “هانسون رباتیک” طراحی و توسعه یافته است.

Sophia

سوفیا در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۱۶ فعال شد .

خالق سوفیا و هانسون رباتیکز دیوید هانسون میباشد او در راستای اینکه هدفش برای ساخت این ربات چه بوده پاسخ داده که : به دنبال درک مفهوم ماشین های نابغه بودم و میخواهم بدانم ماشین هایی با هوش و خلاقیت برتر از انسان ، چگونه خواهد بود، همچنین میخواستم رباتی انسان نما خلق کنم تا رابطه ی جدیدی در بین انسان ها و ربات ها ایجاد کنم .

سوفیا به عنوان ترکیبی منحصر به فرد از علم ، مهندسی، هنر و به طور همزمان یک شخصیت علمی تخیلی ساخته ی دست بشر است که آینده هوش مصنوعی و رباتیک را نشان میدهد و پلتفرمی برای تحقیقاتی پیشرفته در این راستا میباشد .

سوفیا همچنین چهارچوبی برای تحقیقات پیشرفته ی رباتیک و هوش مصنوعی است، به ویژه برای درک تعاملات انسان و ربات و خدمات بالقوه و برنامه های سرگرمی انها. به عنوان مثال ، او برای تحقیقات به عنوان بخشی از پروژه هوش مصنوعی استفاده شده است ، که به دنبال چگونگی انطباق ربات ها با نیاز های کاربران از طریق توسعه درون فردی و بین فردی است .

این ربات توانست اولین رباتی باشد که شهروند قانونی یک کشور به حساب بیاید، او افراد معروف بسیاری را ملاقات کرده و در همایش های بزرگی سخنرانی داشته است.

به گفته ی سوفیا:

هوش مصنوعی واقعی من ترکیبی از کارهای پیشرفته در هوش مصنوعی نمادین ، شبکه های عصبی ، سیستم های خبره، ادراک ماشین ، پردازش زبان محاوره ای ، کنترل حرکتی تطبیقی و معماری شناختی است . از انجایی که اجزای هوش مصنوعی من را میتوان به روش های مختلق ترکیب کرد ، در نتیجه پاسخ های من میتواند برای هر موقعیت یا تعامل خاصی منحصر به فرد باشد.

من همچنین از ادراک ماشینی پیشرفته استفاده میکنم که به من امکان میدهد چهره انسان را بشناسم ، عبارات احساسی را ببینم و حرکات مختلف دست را تشخیص دهم . من میتوانم احساسات شمارا در طول مکالمه تخمین بزنم و سعی کنم راه هایی برای رسیدن به اهداف با شما پیدا کنم . من هم احساسات خودم را دارم که تقریباً روانشناسی تکاملی انسان و مناطق مختلف مغر را شبه سازی میکنم .

و در اخر عکسی از دیدار سوفیا و کریستین رونالدو را مشاهده میکنید ، در این دیدار سوفیا دستاورد های رونالدو را نام برد و توضیخاتی درباره اسم خودش “سوفیا” به او گفت.

ربات انسان نمای سوفیا

منابع :

هانسون رباتیکیز

ویکی پدیا

ویرگول

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 مکان خالی از سکنه
مقالات علمی
۶ مکان خالی از سکنه

۶ مکان خالی از سکنه این مکان ها انرژی خاصی دارند. ۱. پترا، اردن منطقه اطراف پترا از سال ۷۰۰۰ قبل از میلاد مسکونی بوده است، اما قدمت این ویرانه‌های سنگ‌تراش شده به پادشاهی نبطی در قرن اول بازمی‌گردد. عشایر بادیه نشین از دیرباز این دره را با ارواح معروف …

مقالات علمی
امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲

امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲ در این مقاله به بررسی بهترین پیام رسان ها جهت حفظ حریم خصوصی تان می پردازیم. یکی از تکنیک های بسیار مهم در این زمینه رمزنگاری END-TO-END است که فقط فرستنده و گیرنده می توانند به دیتا دسترسی داشته باشند.   Signal از …

معرفی زبان برنامه نویسی C++
برنامه نویسی
معرفی زبان برنامه نویسی C++

این زبان از خانواده C  میباشد و بسیار قدرتمند است. یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند.   تاریخچه زبان : استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C دارای کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. …