استریم (Streaming)

استریم
مقالات علمی

استریم (Streaming): به فن آوری انتقال فایل های صوتی و تصویری در جریان مداوم از طریق اتصال اینترنت سیمی یا بی سیم استریم می گویند.استریم به هر محتوای رسانه ای – زنده یا ضبط شده – اشاره دارد که از طریق اینترنت به رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه تحویل داده می شود و در زمان واقعی پخش می شود. پادکست ها، پخش های اینترنتی، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و موزیک ویدیوها اشکال رایج محتوای جریانی هستند. استریم روشی برای مشاهده ویدیو یا گوش دادن به محتوای صوتی بدون بارگیری واقعی فایل های رسانه ای است. در صورتی که مالک فایل ها از Content  Delivery Networks (CDN)  استفاده کند، می توان عملکرد جریان را بهبود بخشید و زمان بافر را کاهش داد.

استریم کردن چگونه کار می کند؟

موسیقی، ویدئو و انواع دیگر فایل‌های رسانه‌ای از قبل تنظیم شده و در بسته‌های متوالی داده ارسال می‌شوند تا بتوانند به‌طور آنی پخش شوند. و برخلاف دانلودهای سنتی که در دستگاه شما ذخیره می شوند، فایل های رسانه ای پس از پخش به طور خودکار حذف می شونددرست مانند سایر داده هایی که از طریق اینترنت ارسال می شوند، داده های صوتی و تصویری به بسته های داده تقسیم می شوند. هر بسته حاوی یک قطعه کوچک از فایل است و یک پخش کننده صوتی یا تصویری در مرورگر دستگاه مشتری جریان بسته های داده را گرفته و آنها را به صورت تصویری یا صوتی تفسیر می کند..

تنها چیزی که برای پخش جریانی نیاز دارید اتصال به اینترنت پرسرعت و قابل اعتماد، دسترسی یا اشتراک در یک سرویس یا برنامه پخش جریانی و یک دستگاه سازگار است.

تفاوت بین استریم و دانلود چیست؟

استریم کارآمدتر از دانلود فایل های رسانه ای است. اگر یک فایل ویدیویی دانلود شود، یک کپی از کل فایل در هارد دیسک دستگاه ذخیره می شود و تا زمانی که دانلود کل فایل تمام نشود، ویدیو پخش نمی شود. اگر به جای آن پخش شود، مرورگر ویدیو را بدون کپی کردن و ذخیره کردن آن پخش می کند. ویدیو به‌جای بارگیری کل فایل در یک زمان، کمی بارگیری می‌شود و اطلاعاتی که مرورگر بارگیری می‌کند به صورت محلی ذخیره نمی‌شود.

به تفاوت بین دریاچه و رودخانه فکر کنید: هر دو دارای آب هستند، و یک نهر ممکن است به اندازه یک دریاچه آب داشته باشد. تفاوت این است که با یک نهر، آب همه در یک مکان در یک زمان نیست. یک فایل ویدیویی دانلود شده بیشتر شبیه یک دریاچه است، زیرا فضای هارد دیسک زیادی را اشغال می کند (و زمان زیادی طول می کشد تا یک دریاچه جابجا شود). پخش جریانی ویدیو بیشتر شبیه یک جریان یا رودخانه است، زیرا داده های ویدیو به طور مداوم و به سرعت به سمت مرورگر کاربر جریان می یابد.

 

Streaming

 

آیا پخش جریانی از پروتکل Datagram کاربر (UPD ) یا پروتکل کنترل انتقال (TCP ) استفاده می کند؟

برخی از روش های استریم از UDP و برخی دیگر از TCP استفاده می کنند UDP و TCP پروتکل های انتقال هستند، به این معنی که برای انتقال بسته های داده در سراسر شبکه استفاده می شوند. هر دو با پروتکل اینترنت (IP) استفاده می شوند. TCP یک اتصال اختصاصی را قبل از انتقال داده باز می کند و اطمینان حاصل می کند که همه بسته های داده به ترتیب می رسند. برخلاف TCP، UDP هیچ یک از این کارها را انجام نمی دهد. در نتیجه، TCP قابل اعتمادتر است، اما انتقال داده ها از طریق UDP به اندازه TCP طول نمی کشد، اگرچه برخی از بسته ها در طول مسیر گم می شوند.

اگر TCP مانند یک سرویس تحویل بسته است که دریافت کننده را ملزم می کند تا بسته را امضا کند، UDP مانند یک سرویس تحویل است که بسته ها را در ایوان بدون ضربه زدن به در می گذارد تا امضا بگیرد. سرویس تحویل TCP بسته‌های کمتری را از دست می‌دهد، اما سرویس تحویل UDP سریع‌تر است، زیرا بسته‌ها ممکن است حذف شوند حتی اگر کسی در خانه نباشد تا برای آنها امضا کند.

برای استریم، در برخی موارد سرعت بسیار مهمتر از قابلیت اطمینان است. به عنوان مثال، اگر شخصی در یک کنفرانس ویدئویی باشد، ترجیح می‌دهد با سایر شرکت‌کنندگان در کنفرانس به صورت بلادرنگ تعامل داشته باشد تا اینکه بنشیند و منتظر باشد تا هر بیت داده تحویل داده شود. بنابراین، چند بسته داده از دست رفته نگرانی بزرگی نیست و باید از UDP استفاده شود.

در موارد دیگر، قابلیت اطمینان برای استریم اهمیت بیشتری دارد. به عنوان مثال، هر دو پخش زنده HTTP (HLS) و MPEG-DASH پروتکل های جریانی هستند که از TCP برای انتقال استفاده می کنند. بسیاری از سرویس های ویدیویی بر اساس تقاضا از TCP استفاده می کنند.

پخش زنده استریم چیست؟

پخش زنده استریم یک رویداد از طریق اینترنت در صورت وقوع است. نمایش‌ رویدادها، ورزش‌ها، مسابقات بوکس، بازی‌های ویدیویی و رویدادهای ویژه ای که یک‌بار پخش می شوند محبوب‌ترین انواع پخش زنده با منوی موضوعات در حال رشد هستند.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها همه چیز را از رویدادهای افراد مشهور، تبلیغات و پخش جریانی زندگی گرفته تا پخش استریم بین کاربران پخش می کنند. می‌توانید روی هر تلفن هوشمند، تبلت، تلویزیون، رایانه یا کنسول بازی سازگار با اتصال اینترنت نسبتاً سریع، پخش زنده پخش کنید.

ابزارهای استریم

تعدادی دستگاه پخش استریم موجود است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. خواه یک گزینه هندزفری، حافظه داخلی کافی، چیزی مقرون به صرفه و/یا دسترسی ۴K بخواهید،حداقل یک دستگاه پخش استریم برای شما وجود دارد. نظرات شرکت‌های معتبر را جستجو کنید و گزینه‌های جایگزین مانند کنسول بازی یا ست-‌تاپ باکس ارائه‌دهنده تلویزیون خود را در نظر بگیرید.

اگر Fios دارید، Fios TV One یک دستگاه قدرتمند همه کاره با کنترل از راه دور صوتی و ادغام یکپارچه Netflix برای رسیدن سریعتر به آنچه می خواهید تماشا کنید – از جمله نمایش های انتخابی با کیفیت ۴K است.

نتفلیکس، YouTube TV و چندین سرویس دیگر هنوز برخی از بهترین و محبوب‌ترین سرویس‌های استریم با برنامه‌هایی هستند که می‌توانید در حال حرکت به آنها دسترسی داشته باشید — بسیاری از آنها را می‌توانید از طریق Fios TV One و اینترنت خانگی جدید Verizon 5G که در شهرهای منتخب در دسترس است پخش کنید. .

جالب‌تر از آن، تعداد فزاینده برنامه‌های پخش استریم است که به رتبه‌هایی می‌پیوندند که دنیایی از محتوای جدید را ارائه می‌کنند. Variety قطعا آینده برنامه های پخش استریم است که چیزی برای همه دارد.

 

Streaming

 

بافر چیست؟

پخش‌کننده‌های رسانه پخش استریم چند ثانیه از پخش استریم را از قبل بارگیری میکند تا در صورت قطع کوتاهی در اتصال، ویدیو یا صدا به پخش ادامه دهد. این به عنوان بافر شناخته می شود. بافر تضمین می کند که ویدیوها می توانند روان و پیوسته پخش شوند. با این حال، از طریق اتصالات آهسته، یا اگر یک شبکه تأخیر زیادی داشته باشد، یک ویدیو ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بافر شود.

چگونه می توان استریم را سریعتر انجام داد؟

پخش استریم در معرض همان نوع تاخیر و کاهش عملکرد است که انواع دیگر محتوای وب وجود دارد. از آنجایی که محتوای پخش‌شده در جای دیگری ذخیره می‌شود، مکانی که هاست در آن قرار دارد ممکن است تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند، همانطور که در مورد هر نوع محتوایی بر روی اینترنت صادق است. اگر کاربری در نیویورک بخواهد از یک سرور نتفلیکس در لوس گاتوس استریم کند، محتوای ویدیو باید ۳۰۰۰ مایل را طی کند تا به کاربر برسد و ویدیو باید مدت زیادی را صرف بافر کند یا حتی ممکن است پخش نشود. اصلا به همین دلیل، نتفلیکس و سایر ارائه دهندگان استریم از شبکه های توزیع Content  Delivery Networks (CDN) استفاده می کنند، که محتوا را در مکان هایی در سراسر جهان که به کاربران بسیار نزدیک تر است ذخیره می کنند.

CDN ها تأثیر مثبت زیادی بر عملکرد جریان دارند. Cloudflare Stream Delivery از Cloudflare CDN برای ذخیره محتوای ویدیویی در تمام مراکز داده Cloudflare در سراسر جهان استفاده می کند. نتیجه کاهش تأخیر برای زمان‌های کوتاه راه‌اندازی ویدیو و کاهش بافر است.

همانطور که گفته شد، استریم برای عملکرد بهینه نیاز به سرعت مشخصی دارد. بسیاری از سرویس‌های پخش ویدیو بر اساس کیفیت وضوح محتوا، توصیه‌های حداقل سرعت را ارائه می‌کنند. هرچه رزولوشن بالاتر باشد، برای پخش موسیقی و فیلم تقریباً بدون نقص به سرعت بیشتری نیاز است.

برای اینکه تجربه سرگرمی خود را به حداکثر برسانید و عملاً تاخیر و بافر را از بین ببرید، بهترین اینترنت را برای پخش جریانی می خواهید. Fios با طرح اتصال Fios Gigabit خود با سرعت ۹۴۰/۸۸۰ مگابیت بر ثانیه مطابقت دارد، در حالی که اینترنت خانگی Verizon 5G در شهرهایی با سرعت متوسط ​​​​حدود ۳۰۰ مگابیت در ثانیه گسترش می یابد. اگر برای سرعت‌های بسیار زیاد آماده نیستید، اینترنت پرسرعت Verizon (DSL) گزینه دیگری با سرعت حداکثر ۱۵ مگابیت در ثانیه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 مکان خالی از سکنه
مقالات علمی
۶ مکان خالی از سکنه

۶ مکان خالی از سکنه این مکان ها انرژی خاصی دارند. ۱. پترا، اردن منطقه اطراف پترا از سال ۷۰۰۰ قبل از میلاد مسکونی بوده است، اما قدمت این ویرانه‌های سنگ‌تراش شده به پادشاهی نبطی در قرن اول بازمی‌گردد. عشایر بادیه نشین از دیرباز این دره را با ارواح معروف …

مقالات علمی
امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲

امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲ در این مقاله به بررسی بهترین پیام رسان ها جهت حفظ حریم خصوصی تان می پردازیم. یکی از تکنیک های بسیار مهم در این زمینه رمزنگاری END-TO-END است که فقط فرستنده و گیرنده می توانند به دیتا دسترسی داشته باشند.   Signal از …

معرفی زبان برنامه نویسی C++
برنامه نویسی
معرفی زبان برنامه نویسی C++

این زبان از خانواده C  میباشد و بسیار قدرتمند است. یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند.   تاریخچه زبان : استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C دارای کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. …