تلفن های TMobile به Starlink متصل می شوند

تلفن های TMobile به Starlink متصل می شوند
مقالات علمی

تلفن های TMobile به Starlink متصل می شوند:

تلفن های TMobile از سال آینده به صورت رایگان به Starlink متصل می شوند: T-Mobile و SpaceX اعلام کرده‌اند که ماهواره‌های Starlink که سال آینده پرتاب می‌شوند، می‌توانند مستقیماً از طریق باندهای سلولی موجود به تلفن‌های حامل متصل شوند. این شرکت‌ها امیدوارند که رومینگ جهانی را در هر کجا که پوشش ماهواره‌ای وجود دارد، فعال کنند و این سرویس ممکن است به طور بالقوه به صورت رایگان به برنامه‌های موجود T-Mobile اضافه شود.

ایلان ماسک از اسپیس ایکس و مایک سیورت از T-Mobile “اتحاد فناوری” را در Starbase این شرکت فضایی در تگزاس اعلام کردند.

سیورت گفت: «این بسیار شبیه قرار دادن یک برج سلولی در آسمان است، فقط بسیار سخت تر. «تلفن شما واقعاً نمی داند که به فضا وصل می شود. فکر می‌کند به یک برج تلفن همراه متصل است، زیرا آن تلفن از پروتکل‌های ارتباطی فناوری استاندارد صنعتی استفاده می‌کند و طیف آن را از قبل ساخته است، همانطور که اکثر تلفن‌های در گردش امروزی این کار را می‌کنند.»

اگرچه هر دو مدیر بر «عمق بودن» این اعلامیه تأکید کردند، اما دقیقاً بی سابقه نیست. در واقع این دقیقاً همان چیزی است که Lynk سال گذشته با ماهواره آزمایشی خود که هنوز عملیاتی است نشان داد – این استارتاپ قصد دارد پیام‌های اضطراری و هشدارها را در سراسر جهان از یک صورت فلکی کوچک ارائه دهد. چارلز میلر، بنیانگذار Lynk، پس از اعلام این خبر گفت: «داشتن اعتبار الون این به عنوان یک سرویس عالی است. این یک نیاز بزرگ، یک بازار بزرگ و یک اعتبار بزرگ است.» او همچنین اشاره کرد که آنها دارای حق اختراع و مجوز FCC هستند، بنابراین خواهیم دید که چگونه پیش می رود.)

مسلما استارلینک حضور بیشتری در مدار دارد و به آن اجازه می‌دهد – از لحاظ نظری – اتصال مکرر و با پهنای باند بالا را فراهم کند.

اما از نظر تئوری این کلمه است، زیرا به نظر می رسد که این اتصال هنوز در مدار ثابت نشده است.

ماسک در این مراسم گفت: آنها باید یک سیگنال بسیار آرام را از تلفن همراه شما دریافت کنند. سخت‌افزار و نرم‌افزار بسیار پیچیده‌ای وجود دارد، زیرا بسیار سریع در حال حرکت است – آنها با سرعت ۱۷۰۰۰ مایل در ساعت از بالای سر خود حرکت می‌کنند. به طور معمول یک دکل تلفن همراه با سرعت ۱۷۰۰۰ مایل در ساعت حرکت نمی کند.

در ابتدا این سرویس فقط پیام‌های متنی و احتمالاً برنامه‌های پیام‌رسانی را فعال می‌کند، اگرچه Sievert هشدار داد که “ما در واقع کار با شرکت‌های دیگر را شروع نکرده‌ایم… این یک مشکل فنی است که ما به کمک شریک نیاز داریم.” احتمالاً تا ارسال یا دریافت پیام، «نیم ساعت یا بیشتر» تأخیر قابل توجهی وجود خواهد داشت.

با این حال، ماسک پیشنهاد کرد که مشخصات آنتن و سرویس به طور بالقوه می‌تواند تماس‌های صوتی متعدد و ارسال پیام‌های بلادرنگ را در زمان امکان پذیر کند.

این سرویس در حال حاضر تنها با طیف دارای مجوز خود T-Mobile کار خواهد کرد، به این معنی که این یک چیزی انحصاری است. با این حال، هم سیورت و هم ماسک اعلام کردند که مایلند با ارائه دهندگانی در کشورهای دیگر با استفاده از طیف سازگار با ارائه یک معامله “رومینگ متقابل” هماهنگی هایی پیدا کنند. این هم باید مشخص شود.

سیورت بارها اشاره کرد که خود محصول و خدمات هنوز در حال بررسی است، اما می‌توانید انتظار داشته باشید که در ماه‌های آینده با توجه به جزئیات بیشتر برای شرکت‌های مورد نظر و نشان دادن خود فناوری، چیزهای بیشتری بشنوید.

 

منبع:

techcrunch.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 مکان خالی از سکنه
مقالات علمی
۶ مکان خالی از سکنه

۶ مکان خالی از سکنه این مکان ها انرژی خاصی دارند. ۱. پترا، اردن منطقه اطراف پترا از سال ۷۰۰۰ قبل از میلاد مسکونی بوده است، اما قدمت این ویرانه‌های سنگ‌تراش شده به پادشاهی نبطی در قرن اول بازمی‌گردد. عشایر بادیه نشین از دیرباز این دره را با ارواح معروف …

مقالات علمی
امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲

امن ترین برنامه های پیام رسان ۲۰۲۲ در این مقاله به بررسی بهترین پیام رسان ها جهت حفظ حریم خصوصی تان می پردازیم. یکی از تکنیک های بسیار مهم در این زمینه رمزنگاری END-TO-END است که فقط فرستنده و گیرنده می توانند به دیتا دسترسی داشته باشند.   Signal از …

معرفی زبان برنامه نویسی C++
برنامه نویسی
معرفی زبان برنامه نویسی C++

این زبان از خانواده C  میباشد و بسیار قدرتمند است. یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند.   تاریخچه زبان : استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C دارای کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. …